piątek, 7 grudnia 2012

Łaźnia Miejska - Gorzów Wlkp


Łaźnia miejska w Gorzowie - położona przy dzisiejszej ulicy Jagiełły, powstała w 1930 r. z inicjatywy zasłużonego dla miasta przedsiębiorcy i filantropa Maxa Bahra. Wówczas obiekt był nowoczesną placówką z basenem o wymiarach 20 x 30 m. Można było skorzystać tutaj z kąpieli leczniczych, solarium lub sali gimnastycznej. Ciekawa jest fasada budynku z glazurowanych płytek, którą wieńczą leżące postacie kobiety i mężczyzny. W holu łaźni stoi popiersie inicjatora jej powstania, Maxa Bahra.

4 komentarze:

 1. ...szkoda tylko, że nie ma tam basenu, tylko sala do ping-ponga...:(
  Serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z basenem? Płytki błyszczą się z daleka, ale tych wylegujących się nie widzę;)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...bo basen nowy wybudowano, więc ten z lat 30-tych ub. wieku stał się zbędny...ponoć zbędny..."wylegujące" się są po obu stronach, są...z daleka na zdj. 1 widać obie postaci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Jaguś:)
  Ciekawa budowla z lat 30-stych ubiegłego wieku, nieczęsto się już takie spotyka. Dzisiaj baseny buduje się w całkiem innym obiektach. Czy ładniejszych? Nie wiem, może za to bardziej funkcjonalnych.
  Wybacz, troszkę prywaty Ci tutaj zostawię i adres mojego nowego bloga Impresje codzienne, bo tamtego "starego" blogger już nie obsługuje. Teraz moje Impresje są tutaj:

  http://ewairena57.blogspot.com/

  Pozdrawiam cieplutko i serdecznie zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń